Aktualności

17 września 2016 20:06 | Aktualności

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

W tym roku po raz kolejny uczniowie PSP w Okocimiu  pomagali sprzątać naszą okolicę  w ramach akcji „Sprzątanie świata – Polska”.

23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA

przebiegała pod hasłem:

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

 Celem akcji oprócz dbania o czystość środowiska, promowania nieśmiecenia,  poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.

 

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

 

Trochę historii:

Akcja "sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989 r. , kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. Już rok później akcja objęła zasięgiem całą Australię, a liczba jej uczestników co roku rośnie. W Australii akcja odbywa się w marcu. Koordynatorem jest organizacja społeczna Clean up Australia. W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Przeczytano: 646 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców