Aktualności

26 maja 2017 21:08 | Aktualności

Święto Szkoły - Dzień Patrona

Szkoła to nie tylko budynek nam dany,
szkoła to czas spędzony teraz i w oddali
czas wspomnień, smutków i radości.
Czas spędzonej tutaj młodości.26 maja obchodziliśmy szczególne  święto - Dzień Patrona - Święto Naszej Szkoły. Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godzinie 11 Mszą Świętą w Kościele w Okocimiu.  Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy zebrani udali się na salę gimnastyczną na drugą częśc uroczystości. Uczniowie klas IV - VI w montażu słowno - muzycznym przypomnieli  jak ważną postacią był Jan Goetz Okocimski, to za jego troskę i pracę na rzecz szkoły ówczesna Rada Rodziców nadała szkolę jego imię.  Nasz Patron zobowiązuje nas do pracy i uczciwości.  

 

Święto Szkoły to bardzo ważna chwila dla wszystkich. To okazja do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, ale zawsze przywołuje je dźwięk szkolnego dzwonka.


Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Historię tworzą ludzie. Kiedy mówimy „NASZA SZKOŁA", pamięć przywołuje twarze sprzed lat, niektóre nieco już zatarte przez czas, inne jeszcze wciąż żywe : byłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników, byli to ludzie niezwykli, którzy z oddaniem tutaj kiedyś pracowali.

 

Szkoła dziś to obecni uczniowie i nauczyciele, wspólnie tworzą oni ciąg dalszy historii tej szkoły. Wierzymy że dzięki nam wszystkim będzie ona zawsze wartościowa i ciekawa.


Dzisiejsza uroczystość przypomniała również, że w naszej szkole najważniejszy zawsze był i jest uczeń, jej duszą  -  nauczyciel, a dumą – wspólne osiągnięcia. 

 

Uczniowie przedstawili również wiersze o szkole i patronie swojego autorstwa. Były to piękne i wzruszające słowa. 

 

Na koniec swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dwa zespoły - szkolny zespół prowadzony przez panią Bogusławę Frankowicz i uczniowie należący do  zespołu hiphopowego HOP DANCE. Nasi młodzi tancerze zaprezentowali się znakomicie, a ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.   

 

Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka, na której dalej można było pląsać w rytmie lubianych przebojów muzycznych. 

 

 

Przeczytano: 449 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Filmy: