Aktualności

04 września 2017 22:40 | Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wybiła już godzina.                                                                     

Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.

Znów dni popłyną pracowite

Nad książką szkolną, nad zeszytem....

Życzymy wam wszystkim na początek

Szkolnego roku-samych szóstek i piątek!

 

Rozpoczęcie roku szkolnego w tym roku wyjątkowo odbyło się 4, a nie 1 września.  O godz. 8.00 w naszym kościele w Okocimiu, odbyła się tradycyjnie msza św. W uroczystości brali udział nauczyciele, rodzice i uczniowie klas 0 - VII.  Podczas nabożeństwa ks. Proboszcz Wiesław Pieja  wspomniał o kształtowaniu w młodym pokoleniu cennych cech jak pracowitość , obowiązkowość, wytrwałość  w dążeniu do wytyczonego celu.  Następnie wszyscy udali się do szkoły by uczestniczyć w akademi przygotowanej przez uczniów klas V - VII. Dyrektor szkoły pani Bogumiła Sala w inauguracyjnym przemówieniu serdecznie przywitała uczniów i grono pedagogiczne, życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.  

Uczniowie na wesoło pożegnali beztroski, wakacyjny czas, przypominając , że  za 10 miesięcy znów będą  upragnione WAKACJE. A wkrótce nowe kapcie 

znów staną się za ciasne… 

Czas w szkole szybko zleci! 

-        Jak zeszły rok? 

-        No jasne!

 


1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju. Nawiązując do 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej uczniowie przedstawili  okolicznościowe wiersze oddając hołd bohaterom – obrońcom Rzeczypospolitej Polskiej.


Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami.Z okazji pierwszego dzwonka wszystkim naszym uczniom, i tym starszym, i tym najmłodszym, życzymy oczywiście jak najlepszych ocen w nowym roku szkolnym, ale przede wszystkim radości z nauki i odkrywania swoich pasji oraz talentów.


 

 


Przeczytano: 688 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców