AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Goetza Okocimskiego
w Okocimiu

PRACĄ I PRAWDĄ

Aktualności

10 listopada 2017 18:52 | Aktualności

EUROWEEK – WIELKI COME BACK! ;)

15 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas: 4-6, wraz ze szkołą z Poręby Spytkowskiej i Krakowa, w dniach 2-6 listopada, wzięła udział w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów. Jest to specjalny obóz  edukacyjny, pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i działa w ramach programu Erasmus +.

Uczestnicy mieszkali w ośrodku Melafir w malowniczym Lądku Zdroju, niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim przez wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodzieży. Liderem naszej grupy była Julka z Ukrainy. Jej pomocnikami byli przyjaciele z Ugandy, Indonezji, Kolumbii, Nepalu. Poza tym, na jeden z wieczorków przybyli inni wolontariusze. Każdy dzień rozpoczynał energizer – zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia zaplanowane przez wolontariuszy.

Mieliśmy okazję wykazać się znajomością języka angielskiego. Zadania okazały się ciekawe i wymagały szczególnej kreatywności. Dużo śmiechu było przy prezentacji reklam i pokazie mody. Nakręcaliśmy „straszne” filmy i robiliśmy śmieszne zdjęcia. Wolontariusze organizowali również wiele zajęć integracyjnych, dzięki którym mogliśmy się lepiej poznać, co zapewne przekładało się na miłą i przyjacielską atmosferę.

Wyjazd był bardzo udany, ponieważ oprócz zajęć podnoszących kompetencje językowe, był też czas na poznawanie okolicy. Byliśmy na wycieczce w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne i Bramę Wodną oraz w Kłodzku, gdzie podziwialiśmy twierdzę, będącą systemem obronnym z XVII/ XVIII w.

Ostatniego dnia wręczaliśmy drobne prezenty swoim „secret friends”, czyli „tajemniczym przyjaciołom”, których wylosowaliśmy podczas gier i zabaw. Tego samego dnia odbyło się również wręczenie certyfikatów, przy którym większość z nas …. płakała. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszych sercach, a zdobyte umiejętności będziemy wykorzystywać jak najlepiej.

Przeczytano: 557 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców