Aktualności

15 lutego 2018 14:33 | Aktualności

ZIMOWISKO 2018

W czasie ferii w naszej szkole nie można było się nudzić. Jak co roku przygotowano dla uczestników bogatą ofertę zajęć. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie :)

Zimowisko 2018

Rozpoczęły sie zasłużone ferie a wraz z nimi zimowiskowe szaleństwo, które trwało od 12 do 16 lutego. Każdy wspólnie spędzony dzień niósł z sobą nowe przeżycia, ciekawe zdarzenia, przygody, zajęcia, spotkania, dzięki którym zyskaliśmy nowe doświadczenia i rozwijaliśmy nasze myślowe horyzonty.

Poniedziałek obfitował w spotkania z ciekawymi ludźmi. Rozpoczęliśmy od integracji i wyboru nazw grup. Pojawiły się Mruczki, Zimuszki i Akademia Mistrzów. Następnie było spotkanie z policjantami, którzy w ciekawy sposób przypomnieli nam zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie, a także właściwego poruszania sie po drogach. Otrzymaliśmy od nich praktyczne upominki w postaci kamizelek i innych elementów odblaskowych. Dzięki nim będziemy bardziej widoczni.

Później uczestniczyliśmy w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowanej przez wykwalifikowanego ratownika medycznego i członków ochotniczej Straży  Pożarnej z Poręby Spytkowskiej. Podczas ćwiczeń praktycznych każdy mógł doświadczyć i poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy oraz zdobyć wiedzę na temat właściwego postępowania w sytuacjach zagrożenia. OSP z Poręby Spytkowskiej - dziękujemy.

Wtorek to przede wszystkim wycieczka do BOSIR w Brzesku, gdzie próbowaliśmy swoich sił w kręglach. Przez dwie godziny zmagań w czterech drużynach doskonaliliśmy swoje umiejętności. A po powrocie do szkoły braliśmy udział w zajęciach plastycznych - malowanie na szkle. Osiągnęliśmy zaskakujące efekty. Nikt do końca nie zna swoich talentów.

 

Środa upłynęła pod znakiem promocji zdrowego trybu życia. Rozmawialiśmy na temat właściwego odżywiania. W związku z tym przygotowaliśmy zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne. Później w ramach Igrzysk Zimowych, które odbyły sie w hali sportowej, uczestnicząc w konkurencjach sportowych z elementami współzawodnictwa. A po smacznym obiedzie odbyły sie konkursy na świeżym powietrzu. Humory dopisywały bo było dużo śniegu, a dzięki temu dużo śmiechu.

 

W czwartek przenieśliśmy sie w świat baśni. W grupach przygotowaliśmy różne scenki  w teatrzyku kimishibai. Dzięki temu mogliśmy sie przekonać o naszych aktorskich talentach. Później przedstawiliśmy krótkie scenki i skecze. Na zakończenie odbyły sie różne konkursy przygotowane przez dzieci m.in. wybór najciekawszego stroju. Wszyscy dobrze sie bawili.

 

Na zakończenie zimowiska - w piątek- odbyła sie wycieczka do kina Planeta w Brzesku na film
pt: "Tedi i mapa skarbów". Po powrocie wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych "Bajka na wczoraj". Po podsumowaniu zimowiska wszyscy otrzymali nagrody. Szkoda, że to już koniec...

 

Nagrody i wycieczki zostały sfinansowane ze środków przekazanych przez UM w Brzesku.


Przeczytano: 435 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców