Aktualności

20 marca 2018 21:23 | Aktualności

Wycieczka do Krakowa

Hu Hu Ha nasza  wiosna zła ...


Planując wycieczkę ponad miesiąc temu, może nie marzyliśmy o  20 stopniach Celsjusza , ale na pewno nie spodziewaliśmy się  zimy w pełnej krasie jaka nam towarzyszyła 20 marca w Krakowie Mrugnięciew pierwszy dzień astronomicznej wiosny.  Ale nie daliśmy się aurze !!!  Grupa 33 uczniów klas V – VI sprostała wyzwaniu i mimo paru stopni na minusie nie opuścił  ich podczas  wycieczki  znakomity humor. Śmiech W takich też nastrojach  wróciliśmy do (w dalszym ciągu) białego Okocimia.  

Wycieczka miała kilka punktów, oto one :  

 1. Teatr Współczesny – obejrzeliśmy  spektakl „Dynastia Miziołków”, poznaliśmy przesympatyczną, ale także zwariowaną rodzinkę: Mamiszona, Papiszona, Miziołka, Kaszydło i ich szczurka Ogryzka. Po spektaklu  uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych z aktorką grającą w tej sztuce.

2.  Spacer Rynkiem  Krakowskim – spotkanie z miłym Krakowiakiem, Sukiennice  i spacer dzielnicą Krakowa -  Kazimierzem.

3.  Muzeum Inżynierii Miejskiej – gdzie czekały na nas trzy wystawy z przewodnikami :

To takie proste - Sprawdziliśmy, czy mamy żyłkę naukowca i konstruktora, zdobyliśmy wiedzę tylko z pozoru „nie taką prostą", świetnie się  bawiąc na  26 interaktywnych edukacyjnych stanowiskach.

Wokół koła - Wystawa ta też miała charakter edukacyjny, złożona z ok. 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez nas - według instrukcji i opisów.  Stanowiska, choć tematycznie dotyczyły różnych dziedzin nauki i życia, wiązał wspólny kształt- koło.

P jak paradoks. Opowieść o Fiacie 125 P – Posłuchaliśmy opowieści o motoryzacji okresu PRL, była ona   pełna ciekawostek i paradoksów związanych z tym samochodem, które były codziennością Polaków, tamtego okresu. Mogliśmy obejrzeć różne modele samochodów, przenieść się w czasie, dzięki scenerii tamtych lat oraz  zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

 

 

Przeczytano: 372 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców