AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Goetza Okocimskiego
w Okocimiu

PRACĄ I PRAWDĄ

Aktualności

10 czerwca 2018 18:16 | Aktualności

KRAKÓW - INWAŁD- WADOWICE

6 czerwca 2018r. uczniowie klasy III wraz z rodzicami oraz ks. W.Pieją i  p.T.Sadłoń udali się na wycieczkę do Krakowa- Inwałdu- Wadowic.

Wycieczka miała kilka punktów programu, oto one:

  1. Pierwszym i najważniejszym miejscem, gdzie dzieci mogły podziękować za I Komunię Świętą było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W tym wyjątkowym miejscu ksiądz proboszcz odprawił mszę świętą oraz pobłogosławił dzieci i rodziców. Później uczniowie mogli podziwiać panoramę Krakowa z tarasu widokowego.
  2. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do Inwałdu  do Parku Miniatur „Świata marzeń”. Spacerując ogrodowymi alejkami uczniowie mogli zobaczyć  i podziwiać najsłynniejsze budowle świata. W ciągu kilku godzin odbyły  podróż po Europie, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, Polsce i Azji. Wszyscy uczestnicy skorzystali  także z atrakcji jakie oferował Lunapark. Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę połączoną z edukacją i relaksem.
  3. Bardzo ważnym celem wyjazdu było zwiedzanie miejsc związanych z życiem Wielkiego Polaka- Karola Wojtyły. W Wadowicach zwiedzaliśmy Muzeum Dom  Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie mogli zobaczyć mieszkanie Wojtyłów, rodzinne portrety, kopie świadectw szkolnych i dyplomów, jak i dokumenty z życia studenckiego Karola Wojtyły. W domu rodzinnym, które zostało zamienione w muzeum, znajduje się wystawa ilustrująca oraz upamiętniająca Jana Pawła II, jego życie, pracę w Polsce, aż do opuszczenia Krakowa i udania się do Rzymu. Piękne miejsce, które przywołało wspomnienia i dostarczyło mnóstwo wzruszeń. Wycieczka do Wadowic jest także wielką szansą, aby zobaczyć codzienne życie małego miasteczka oraz przebywać w miejscach, które po latach wspominał Jan Paweł II.

Pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć, trochę zmęczeni, ale bardzo szczęsliwi wrócili wszyscy do swoich domów.

 

 

Przeczytano: 265 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców