AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Goetza Okocimskiego
w Okocimiu

PRACĄ I PRAWDĄ

Aktualności

04 września 2018 01:54 | Aktualności

Witamy rok szkolny 2018/2019

3 września w naszej szkole przywitaliśmy rok szkolny 2018/2019. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska ogłosiła, że rok szkolny 2018/2019 będzie obchodzony pod hasłem "Niepodległa". Od kilku lat MEN nadaje hasła kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na sprawy, które w danym roku powinny być priorytetem ( w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości).

Inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się Mszą Świętą, na której zgromadzili się uczniowie, rodzice i nauczyciele. Następnie odbyła się uroczysta akademia, pani dyrektor powitała wszystkich zebranych, szczególnie tych najmłodszych- dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów.  W swoim wystąpieniu przedstawiła organizację nowego roku szkolnego, przywitała nowych nauczycieli oraz życzyła wszystkim wytrwałości i  wielu sukcesów. 

W dalszej części akademii wystąpiła młodzież. W programie artystycznym oprócz wierszy i piosenek wspominających wakacje, nawiązała do tragicznej historii Polski z 1 września 1939 roku. Recytowano wiersze wybitnych poetów polskich, które przypominały wydarzenia II wojny światowej.  Po akademii uczniowie rozeszli się do swoich sal  lekcyjnych,  gdzie spotkali się z wychowawcami.

Przeczytano: 347 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców