Aktualności

13 listopada 2018 13:34 | Aktualności

Spotkanie ze strażakami

12 listopada bieżącego roku w naszej szkole gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-V, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, dzięki której dowiedzieli się w jaki sposób zachować bezpieczeństwo, sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak unieruchomić i zabezpieczyć poszkodowanego, jak należy prawidłowo powiadamiać właściwe organy służb ratowniczych. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych, o których dzieci pamiętały.

Potem przyszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce.  Uczniowie mogli sprawdzić czy potrafią wykonać czynności demonstrowane przez strażaków. Dzieci chętnie wykonywały masaż serca na fantomach, sprawdzali stan poszkodowanego, układali go w pozycji bezpiecznej.
Czekamy na kolejne spotkania ze strażakami.
Mamy nadzieję, że dzięki takim warsztatom nasi uczniowie posiądą umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i odważanie wykorzystają ją w sytuacji zagrożenia oraz konieczności ratowania czyjegoś życia.

 

 

Przeczytano: 205 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców