AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Goetza Okocimskiego
w Okocimiu

PRACĄ I PRAWDĄ

Aktualności

14 grudnia 2018 20:30 | Aktualności

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

W dniu 12.12.2018 w naszej szkole odbyły się zawody sportowe pn. "Mikołajkowa Olimpiada" dla klas 0-3 oraz "Turniej Piłki Ręcznej oraz Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt". W pierwszej imprezie najmłodsi uczniowie mieli do zaliczenia 8 konkurencji sportowych min. były to: rzuty do kosza, strzały na bramke, kręgle, skok w dal, tor przeszkód, zwis na drążku, bieg, unihokej. Dzieci bardzo aktywnie i z zaangażowaniem wzięły udział w "olimpiadzie". Nie brakowało radości i uśmiechów. Każdy na koniec otrzymał słodki poczęstunek za włożony wysiłek w wykonanie wszystkich zadań.

 

W drugiej części  klasy 4, 5a i 5b rozegrały turniej piłki nożnej i piłki ręcznej.  W zawodach udział wzięły drużyny chłopców i dziewcząt z każdej z wymienionych klas. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem "każdy z każdym". Celem turnieju było doskonalenie umiejętności technicznych i taktycznych, zastosowanie zasady 'fair play' a także integracja społeczności szkolnej.

Każda z drużyn dzielenie walczyła, aby przechylić szale zwycięstwa na swoja korzyść. Ostatecznie klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Dziewczęta        1 - kl 5b   2 - kl 5a   3 - kl 4

Chłopcy               1 - kl 5a   2 - kl 5b   3 - kl 4

Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek.

 

 

 

Przeczytano: 183 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców