AAA
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Jana Goetza Okocimskiego
w Okocimiu

PRACĄ I PRAWDĄ

Aktualności

12 stycznia 2019 12:43 | Aktualności

APEL "BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE"

Dla wszystkich uczniów ferie zimowe to czas odpoczynku i zabaw z kolegami. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku. W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów dnia 11. stycznia na holu szkolnym odbył się apel, przygotowany przez uczniów klasy trzeciej, czwartej, pierwszej, oraz zerówki pod kierunkiem pani Teresy Sadłoń i Agaty Ciura.Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W kilku scenkach przeplecionych piosenkami, młodzi aktorzy przedstawili bezpieczne zabawy na lodzie i śniegu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Uświadomili konsekwencje nierozważnego zachowania.

W dalszej części apelu uczniowie odczytali „Kodeks bezpieczeństwa”, przypomnieli w nim wszystkim o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania zimowego wypoczynku. Na zakończenie wystąpili najmłodsze śnieżynki z klasy „0” z piosenką przygotowaną przez panią Urszulę Koszarek. Całość przedstawienia dopełniły dekoracje, tablice i gazetki informacyjne umieszczone na terenie szkoły, zachęcające uczniów do zachowania bezpieczeństwa.

 

Na zakończenie apelu Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i życzyła udanego wypoczynku podczas ferii zimowych całej społeczności szkolnej.

Przeczytano: 210 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców