Aktualności

11 maja 2019 20:52 | Aktualności

Konkurs Matematyczno - ekonomiczny SKO

W dniu 10 maja 2019r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym  w Brzesku odbył się już poraz kolejny konkurs  Matematyczno – Ekonomiczny SKO pod patronatem Banku PKO BP dla uczniów klas szóstych. I jak od kilku lat i tym razem uczniowie naszej szkoly wyłonieni w eliminacjach szkolnych dzielnie reprezentowali naszą placówkę. Byli to: Anna Osada, Aleksandra Zydroń i Jakub Oleksy.

 

Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy ekonomicznej oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.

Konkurs składał się z dwóch części:

I część matematyczno – ekonomiczna – w tym etapie rywalizowały między sobą szkolne zespoły 3-osobowe, otrzymali do rozwiązania w grupach otwarte zadania tekstowe oraz  odpowiadali na wylosowane przez siebie   ptania związane  z tematyką ekonomiczną. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany, o kolejnych miejscach decytowały pojedyncze punkty. Nasi uczniowie po zaciętaj walce zajeli IV miejsce.                                     

II  część - praca plastyczna - każdy zespół  dostarczał w dniu konkursu  pracę plastyczną  -  "Pamiątkowy  medal na 100 lecie Banku PKO BP" w tej cześci nasza praca zajeła III miejsce. 

 

Konkurs jak co roku okazał się  ciekawym i bardzo cennym  doświadczeniem  dla uczniów. Każdy  został nagrodzony drobnym upominkiem i dyplomem. 

GRATULUJEMY

Przeczytano: 333 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców