Aktualności

06 czerwca 2019 10:12 | Aktualności

Konkursy recytatorskie i literackie

 

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach recytatorskich i często odnoszą sukcesy. Pierwszym z konkursów, w jakim brali udział był Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Joanny Papuzińskiej, którego organizatorem była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku. Wiersze autorki pięknie recytowała uczennica klasy drugiej Kamila Dobrzańska i otrzymała dyplom oraz książkę. Drugim konkursem, w którym wzięliśmy udział był Konkurs Literacko-Recytatorski „W magicznym świecie Jana Brzechwy”, zorganizowany przez PSP Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Brzesku. Konkurs odbywał się w dwóch etapach. I etap – pisemny, ze znajomości utworów J. Brzechwy, II etap – recytacja wiersza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Lena Japa, Julia Nowak, Patrycja Szczepanek, Patrycja Woźniak i Piotr Biela, którzy bardzo dobrze znali utwory autora. Etap pisemny był trudny, ale mimo to Piotr Biela znalazł się w grupie 10 uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu. Otrzymał nagrodę książkową i dyplom. Kolejnym konkursem był Powiatowy Konkurs Poezji Regionalnej „Perły Regionu”, zorganizowany przez PSP Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Brzesku. Tym razem szkołę reprezentowały: Emilia Sady, Gabriela Szczepanek, Gabriela Wełna i Nikola Woźniak. Interpretacja utworu zaprezentowana przez Emilię i Gabrielę zachwyciła jury. Emilia Sady zajęła w swojej kategorii wiekowej II miejsce, a Gabriela Szczepanek III miejsce. To duże osiągnięcie, ponieważ w konkursie brało udział aż 54 uczestników z 16 szkół.

29 maja odbył się Szkolny Konkurs „Zgaduj – zgadula Co to za lektura?”, adresowany do uczniów klas 1-3, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy wykazali się znajomością wybranych bajek i wierszy znanych pisarzy i poetów. Największą liczbę punktów i I miejsce zdobyła Patrycja Szczepanek, II równorzędne miejsce zajęły Kamila Dobrzańska i Milena Gagatek, a III miejsce zajęła Lena Japa. W ramach współpracy ze środowiskiem, do komisji konkursowej zaproszono p. Monikę Taflińską z Biblioteki Publicznej w Okocimiu, która wraz z bibliotekarką szkolną oceniała uczestników, jak również ufundowała nagrody książkowe.

Laureatom wszystkich konkursów GRATULUJEMY!!! Wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój czas na przygotowania do konkursów DZIĘKUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów.

Przeczytano: 317 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców