Aktualności

16 czerwca 2019 15:17 | Aktualności

Jak nie czytam, jak czytam

  

„…Książka po to jest, więc, moi mili
byście mądrzy i wrażliwi byli…”

Redakcja miesięcznika „BIBLIOTEKA W SZKOLE” już po raz czwarty organizuje ogólnopolską akcję pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Co roku bierze w niej udział ponad 400 tysięcy osób. Społeczność naszej szkoły również przystąpiła do tej masowej akcji, wspierając modę
na czytanie. O godzinie 10:00 dnia 06.06.2019r. czytaliśmy jednocześnie, przez 10 minut ulubione książki. Czytanie odbyło się w niecodziennych okolicznościach, bo na sali gimnastycznej.
Z całą Polską biliśmy rekord w jednoczesnym czytaniu, który w 2017 r. wynosił 459.409 osób. Czytali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie, jak również pani dyrektor oraz nauczyciele. Pani bibliotekarka Halina Janusz wraz z dziećmi ze świetlicy szkolnej zaprezentowała scenkę zachęcającą do czytania. Pojawiły się też hasła budujące pozytywne skojarzenia z książką. Na zakończenie pani Kinga Juszyńska – Fudala nagrodziła uczestników konkursu „Spotkania z książką”, adresowanego do klas starszych. Nagrody książkowe otrzymali: Nina Zaleńska, Zuzanna Stec oraz Julia Roman uczennice klasy ósmej.
Udowodniliśmy, że czytanie to nie relikt przeszłości. Okocim czyta! Czytajmy wszyscy!

Przeczytano: 342 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców