Aktualności

01 października 2019 19:10 | Aktualności

Wycieczka - Oświęcim

1 pażdziernika  2019 r. byliśmy z wizytą w byłym nazistowskim obozie Auschwitz - Birkenau.W wyjeździe uczestniczyła młodzież klas: VII - VIII.

Pod opieką przewodnika zwiedzaliśmy budynki obozowe w Oświęcimiu i zachowane w nich pamiątki po więźniach - rzeczy osobiste, zdjęcia dokumentujące realia życia w obozie, celę m.in. Maksymiliana Kolbe, komory gazowe i pomieszczenia z piecami krematoryjnymi. Druga część wizyty miała miejsce w oddalonej o 3 km Brzezince, gdzie na ogromnym terenie rozsiane są budynki obozowe, rampa kolejowa oraz pozostałości po komorach gazowych zniszczonych przez Niemców podczas ewakuacji.

Wycieczka do Oświęcimia to z pewnością jedna z najbardziej działających na nasze emocje wycieczek, nie sposób jednak nie poznać tej przerażającej historii terroru i ludobójstwa. Ujrzeć w jakich warunkach mieszkały osoby deportowane na zagładę do Auschwitz, komory gazowe i krematoria, rzeczy osobiste więżniów (także dzieci). Dowiedzieć się o eksperymentach medycznych prowadzonych na osadzonych tam ludziach. Zobaczyć na własne oczy największy hitlerowski obóz koncentracyjny, w którym zostało zamordowanych około 1,1mln ludzi.

Przeczytano: 296 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców