Aktualności

26 października 2019 21:10 | Aktualności

Wycieczka do Muzeum Lalek

25.10.2019r. dzieci z klasy 0-1 i kilkoro z klasy 4 pojechały na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie połączonej z warsztatami ceramicznymi. Dzieci zamieniły się w rzezbiarzy i w glinie mogły wyrzeźbić swoja ulubioną postać lub przedmiot. (za kilka dni po właściwej obróbce będą mogły podziwiać swoje prace, które zostaną przesłane do szkoły).
Po warsztatach dzieci zwiedzały muzeum-lalki-antyki pochodzące z różnych regionów świata. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie pracowni lalkarskiej. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem starych warsztatów m.in.krawieckiego, szewskiego, fryzjerskiego i tzw" kwiaciarni" gdzie wykonuje się kwiaty do dekoracji lalek. W innych pomieszczeniach było można obejrzeć proces powstawania różnych elementów lalek. Wszystkie dzieci chętnie zaglądały do domku Baby Jagi znajdującego się na terenie muzeum. Nikt nie bał się do niego wejść. Dzieci także mogły posłuchać fragmentów znanych polskich legend tj. Pan Twardowski, O smoku wawelskim, Podanie o Wiśle, O dwunastu miesiącach, Kwiat paproci zobrazowanych za pomocą wystawy lalkarskiej.
Po spektaklu dzieci udały się do miniaturowego skansenu wzorowanego na wiosce przedstawionej w powieści S. Reymonta pt." Chłopi". Miniaturowi bohaterowie w realnym świecie bardzo przypadli dzieciom do gustu. Na zakończenie dzieci udały się do Ogrodu Krasnali, gdzie z zamkowej wieży mogły podziwiać przepiękne widoki. A na pożegnanie dzieci przegoniła mieszkająca w pobliżu, wymachująca miotłą- wcale nie miniaturowa- Baba Jaga...

Przeczytano: 175 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców