Aktualności

17 listopada 2019 20:37 | Aktualności

Konkurs „ Lekki tornister”

 

 

Rozstrzygnięto konkurs pt. „Lekki tornister”, do którego zaproszono całą społeczność szkolną. Był on inspirowany ogólnopolską kampanią informacyjno-edukacyjną skierowaną do uczniów szkół podstawowych. Organizatorami konkursu byli pani Agata Ciura i pani Teresa Sadłoń.

Celem konkursu było  podniesienie świadomości i usystematyzowanie wiedzy dzieci i dorosłych z zakresu profilaktyki zwyrodnień kręgosłupa, nawyków prawidłowej postawy oraz wprowadzenie rozwiązań, które pomogą wyeliminować problem zbyt ciężkich tornistrów. Zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości. Działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów. Wdrażanie do samokontroli. Zwróceniu uwagi, by dzieci wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów.

Każda praca została nagrodzona drobnymi upominkami ufundowanymi przez organizatorów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział i gratulujemy pomysłowości w przedstawieniu przez was w tak ciekawy sposób problemu zbyt ciężkich plecaków.

 

DRODZY RODZICE!
Mając na uwadze zdrowie dzieci zwracam się z prośbą o kontrolowanie zawartości
tornistrów i dbanie, aby wasze pociechy przynosiły do szkoły tylko niezbędne rzeczy.

 

Przeczytano: 234 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dla rodziców