Aktualności

14 października 2020 08:20 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

To  polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, a od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji NarodowejPrzypomnijmy, że  upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. 

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich, którzy uczestniczą w procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów,  pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.To świeto także uczniów i  rodziców.

Wszystkim pracownikom naszej szkoły życzymy zdrowia i sił do codziennej pracy - niech będzie ona  źródłem satysfakcji i radości. Uczniom i ich rodzicom życzymy wielu sukcesów, by nauka była zawsze dla nich przyjemna i pożyteczna, a  czas spędzony w szkole był dla nich pełen pozytywnych doświadczeń, związanych ze zdobywaniem nowych umiejętności i poznawaniem świata.

Przeczytano: 89 razy. Wydrukuj|Do góry