Aktualności

06 listopada 2020 21:24 | Aktualności

„1000 powodów, by czytać”

„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

/Wisława Szymborska/

Ruszyła 5 edycja ogólnokrajowego konkursu „1000 powodów, by czytać”. To akcja promująca czytelnictwo, organizowana przez Empik. Wystartowaliśmy razem z wieloma szkołami.  Pani B. Stachowicz skutecznie zachęciła uczniów do udziału w konkursie plastycznym, w wyniku czego powstało 10 pięknych prac, które „w punkt” oddają przesłanie akcji. Wystarczy je obejrzeć, a dowiemy się  jak ważne znaczenie ma czytanie książek i jaką rolę odgrywa w życiu człowieka.               

Wybrane prace konkursowe, zgłoszone przez szkoły, prezentowane będą w Galerii Prac. Kolejny etap to głosowanie na wybraną szkołę. Głosowanie trwa w okresie od dnia 28 października 2020 roku, od godziny 12:00, do dnia 30 listopada 2020 roku, do godziny 23:59. Głosować może każdy: uczeń, rodzic, nauczyciel, miłośnik książek itd. Głosowanie odbywa się wyłącznie w darmowej Aplikacji mobilnej Empiku. Aplikację instaluje się na telefonie. Głosujący mogą oddawać jeden głos na prace konkursowe w każdym dniu trwania głosowania. Nagrody dla szkoły to np. książki, czytniki, kody na abonament, na lektury szkolne.

Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu, zasadami i sposobem  głosowania.      Pomocne będą linki:      https://www.empik.com/biblioteki ( tu znajdziecie regulamin)

https://polskatimes.pl/rusza-kolejna-edycja-konkursu-1000-powodow-by-czytac-do-wygrania-ciezarowka-ksiazek-dla-bibliotek-szkolnych/ar/c13-15207944  (  tu znajdziecie jak głosować )

                                                                                                                                                                                                     

Oto prace uczniów naszej szkoły:

Dziękujemy Wam uczniowie za zaangażowanie i poświęcenie wolnego czasu!

Przeczytano: 116 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: