Aktualności

13 listopada 2020 22:28 | Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek”

To prawda. Mała książka potrafi rozbudzić w dziecku zamiłowanie do czytania, do książek, do wiedzy. Może mu pomóc zrozumieć i lepiej poznać otaczający go świat. Dla rodziców może stać się cennym narzędziem wspierającym rozwój i wychowanie dziecka. Książki pomagają nam stać się wielkimi ludźmi.

Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotował dla dzieci darmowe Wyprawki Czytelnicze. Strategicznym celem tej kampanii jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest pod patronatem MEN. W tym roku swoim działaniem objęto również pierwszoklasistów oraz ich najbliższych – rodziców, opiekunów, dziadków, podkreślając wartość czytania międzypokoleniowego. Zatem, uczniowie klasy pierwszej, będąc jeszcze w szkole, otrzymali specjalnie przygotowane książki, jako zaproszenie do czytania samodzielnego, jak i z udziałem rodziny.

Zachęcamy więc do wspólnego czytania. To na pewno będą przyjemne chwile dla Was. Prosimy! Prześlijcie nam zdjęcie, które uchwyciło to zdarzenie. Umieścimy je na stronie WWW szkoły.

Życzymy czerpania przyjemności i radości ze wspólnego czytania!

Przeczytano: 109 razy. Wydrukuj|Do góry