„Pieski świat” - Spektakl o tematyce ekologicznej

 

10 kwietnia 2015r. dzieci z klas II, III, IV uczestniczyły w spektaklu o tematyce ekologicznej pt. „Pieski świat", który był zorganizowany w Centrum Biblioteki Publicznej w Brzesku.
Życie małych piesków – bohaterów opowieści jest bardzo ciężkie. Nie mają swojego ciepłego, przytulnego domu, ani kochających właścicieli. Ich domem jest straszne wysypisko śmieci. Jednak w ich życiu pojawia się   Malinka, która wprowadzi w ich dotychczasowe istnienie porządek i ład. Bohaterowie wraz z  widzami dowiedzieli się, iż człowiek produkuje coraz więcej śmieci, które zagrażają środowisku naturalnemu. Malinka pokazała swoim towarzyszom i dzieciom, co robić, by śmieci na wysypisku było mniej, jak mądrze segregować odpady i jakie są możliwości ich ponownego wykorzystania.
Spektakl miał charakter interaktywny – młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w rozgrywającej się na scenie historii, zapraszani są do wspólnych ekologicznych konkursów, gier i zabaw, wspólnie z aktorami śpiewali piosenki. Dzięki tej propozycji ważny temat jak segregacja odpadów, dzikie wysypiska śmieci oraz opieka nad zwierzętami została w łatwy i przyjemny sposób przekazana najmłodszym widzom. Spektakl był pouczający i w prosty sposób poprzez zabawę pokazał dzieciom ważną sprawę jaką jest segregacja śmieci. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Brzesko.

 

mgr Barbara Żurek